
УЧРЕДИТЕЛНА ДЕКЛАРАЦИЯ
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ
“СЪБРАНИЕ“
избираме и контролираме
Ние, учредителите на Политическа партия СЪБРАНИЕ ще се борим за смяна на модела на управление на държавата, като дадем възможност на гражданите да избират и контролират върху принципите и инструментите на Доверителната демокрация. Това е една хибридна форма между «Пряката демокрация» и «Представителната демокрация», където ИЗБИРАТЕЛИТЕ упражняват правото си да вземат политически решения директно или чрез доверени лица.
След въвеждането на многопартийния модел през 1990г страната ни беше управлявана от низ партийни лидери, които със своите негативи повличаха партиите си в политическото небитие, само за да бъдат последвани от следващия ‘спасител’, който да подмени волята на народа. Мъдрият български избирател обаче показа, че този сценарий е изчерпан и се търсят свежи идеи. Промяната може да започне от нас самите, чрез прилагането на Доверителна демокрация вътрешно-партийно, преминавайки към местната власт, с кулминация в начина на избор на народните представители и правителството, ако суверенът одобри.
Обществото използва самоуправлението като инструмент за достигане на общи блага и удовлетворяването на общи интереси. Народът властва над тези които избира, той назначава публичните личности (лидерите), които управлява и контролира. Народът определя приоритетите за развитие на обществото и препоръчва необходимите закони за тяхното реализиране.
Лидерите са длъжни да се занимават със законотворчество (съчиняват, предлагат и приемат необходимите закони), да реализират на практика поставените пред тях задачи от народа и да осъществяват правосъдие, като участват в управлението на държавните и месните властни органи.
Народът използва прозрачността в управлението, за да контролира и заменя лидери, които не реализират поставените задачи, разхищават обществени средства, нарушават законите и не изпълняват служебните си задължения.
Доверителната демокрацията представлява сключване на обществен договор чрез колективно вземане на решения с еднакво влияние на участниците върху резултата от процеса или на неговите основни етапи за делегиране на Власт от народа(суверена) към публични личности, като им доверява правото за управление на обществото и ги контролира с цел достигане на общи блага и удовлетворяването на общи интереси чрез определяне приоритетите за развитие на обществото и приемането на необходими закони за тяхното реализиране.
Най-важният принцип, при построяването на модела на Доверителната демокрация е Доверието към всички социални институции респективно към ПУБЛИЧНИТЕ ЛИЧНОСТИ. Те ще бъдат избирани и контролирани от ИЗБИРАТЕЛИТЕ.
Всеки ИЗБИРАТЕЛ съхранява доминантното право на глас. Той може, когато пожелае, да промени вота и решенията на неговите доверени лица (ПУБЛИЧНИТЕ ЛИЧНОСТИ).
Всеки ИЗБИРАТЕЛ може да делегира своето право на глас (като съхранява доминантното право на глас) на ПУБЛИЧНА ЛИЧНОСТ, която се ползва с Доверие от него.
Гласуването, обсъждането и предлагането на законодателни инициативи се реализира през платформа с отворен достъп онлайн-Електронно правителство. Конструирана върху децентрализирана дигитална структура с цел максимална трансперантност и защита срещу манипулиране на данни или кибер атаки.
Как се придобива статус на доверено лице- ПУБЛИЧНА ЛИЧНОСТ?
ПУБЛИЧНИТЕ ЛИЧНОСТИ подават документи за доброволно участие и придобивайки този статус, те заемат функция на Доверени лица, т.е. ИЗБИРАТЕЛИТЕ имат възможност да им делегират правото си за вземането на решения. Вотът на ПУБЛИЧНИТЕ ЛИЧНОСТИ е задължително публично открит и достъпен, както и техния рейтинг на доверие. Така те гласуват с динамично изменящо се количеството гласове (доверие), делегирано от ИЗБИРАТЕЛИТЕ. След време се формира рейтинг на ПУБЛИЧНИ ЛИЧНОСТИ, които гласуват като Вас, тоест могат да се ползват с максимално Доверие от Вас.
ПУБЛИЧНИТЕ ЛИЧНОСТИ могат да се включват в списък от кандидати за съответна държавна длъжност и съответно получават държавно възнаграждение на база на тяхната ефективност и делегирано Доверие. За информираност на ИЗБИРАТЕЛИТЕ, ПУБЛИЧНИТЕ ЛИЧНОСТИ преминават през редица обективни и субективни тестове, определящи тяхната квалификация и способност за конструктивно управление, които ще бъдат публично достъпни.
Какви промени предлагаме?
Организиране на народно опълчение.
Еволюционна реконструкция, модернизация и оптимизация на Държавната власт.
Независимост на всяка от властите.
Народен електронен парламент.
Максимална икономия на времето на гражданите. Електронно правителство.
Абсолютна прозрачност при управлението на държавата.
Максимално опростяване на законите.
Справедливост чрез установяване на реално върховенство на закона.
Контрол над чуждите медии чрез профсъюзи, които да защитават правата на журналистит.
Поощряване на производството и използването на зелена енергия от гражданите.
Намаляване на количеството на данъците.
Въвеждане на информиращи тестове за висши чиновници и изборни постове.
Ограничаване на административния натиск върху бизнеса и селското стопанство.
И много други идеи и мисли които могат да бъдат предложени и реализирани само от Вас.
«Доверителната Демокрация» дава възможност да се избират публични личности, които се ползват с максимално Доверие в обществото. Тя им делегира правото да ни управляват и контролира тяхната дейност.
Осъществява пълен контрол върху законодателната власт, като съхранява правото за приемане на решения от всеки гражданин по всички въпроси, които имат отношение към законотворческата дейност. Обезсмисля купуването и продаването на гласове и лобирането при приемането на законите.
Реалното разделяне на властите съчетано с максимална прозрачност в управлението и постоянен контрол над ПУБЛИЧНИТЕ ЛИЧНОСТИ и държавните служители обезсмисля всички опити за узурпиране на властта, създаването на диктатура и диктатори.
Доверието е способността на хората да се обединяват извън семейството и без помощта на държавата. Доверието осигурява икономическото благосъстояние на обществото.
Ето защо «Доверителната Демокрация» може да бъде най-добрата система за организация и управление на обществото. Тя ще допринася за повишаване на Доверието към всички социални институции и намаляване на напрежението в обществото.
Политическа партия “СЪБРАНИЕ“ ще бъде организирана на принципите на Доверителната Демокрация като модел на една малка държава и всички решения ще бъдат вземани с електронно дистанционно гласуване в електронното правителство. След реализирането в обществото на идеята за изменение на Конституцията и преход към Доверителната Демокрация тази партия ще бъде разпусната тъй като необходимостта от нейното съществуване ще отпадне. Това условие ще бъде написано в устава на партията, както и това, че само идеята и нейната реализация ще бъдат неприкосновени и защитавани от „Пазителя на Духа и идеята“.
Всичко зависи от нас и от качеството на човешкият ресурс, който ни управлява.
В ПП “СЪБРАНИЕ“ няма постоянни лидери, а само технически лица, които да я представляват пред държавата. Всички членове на партията ще имат еднакви права при обсъждането и вземането на решения.
Ние желаем да възпитаме децата си в родолюбие, да им завещаем горда и достойна България.
Ние можем да повишим вибрациите на Българите, използвайки здравия разум и законите на съзиданието, чрез морала и доброто, ще търсим искрата на духа и ще действаме за развитие и самоусъвършенстване на обществото.
Призоваваме гражданите на България за ЕДИНеНИЕ! Ние можем да избираме и контролираме тези, които ни управляват - защото това сме НИЕ!
Ние, учредителите на политическа партия “СЪБРАНИЕ“, в съответствие с Конституцията на Република България и вярвайки във върховенството на закона и върховенството на морала, убедени във всичко изложено дотук, решихме:
Създаваме инициативен комитет за учредяване на
ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ
“СЪБРАНИЕ“
Ако желаете да останете в историята, като съучредител на най-демократичната и съвременна европейска партия моля попълнете тази форма за обратна връзка.
Декларация
До ПП „СЪБРАНИЕ“
(съгласно чл.11 ЗАКОН ЗА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ПАРТИИ)
(Това е електронна декларация. Ако желаете да попълните такава на хартия, изтеглете декларацията, попълнете я и донесете декларацията в нашия офис или я изпратете по пощата.)
Лични данни
Избирателен кодекс:
Чл. 10. (1) (Изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г.) Политическа партия се учредява по инициатива на най-малко 50 граждани с избирателни права съгласно българското законодателство, които образуват инициативен комитет.
(2) Инициативният комитет приема учредителна декларация в писмена форма.
(3) В учредителната декларация по ал. 2 се определят основните принципи и цели на политическата партия.
(4) Инициативният комитет публикува най-малко в един национален ежедневник учредителната декларация и открива подписка за набиране на членове-учредители.
Филмчета поясняващи понятията, които използваме:




